#2016-07-26 06:08:10 

Tekla

Użytkownik

Czesc, jestem ukrainka, mam 24 lata i mam juz w polsce mozliwosc stalego pobytu. Chce zaczac prowadzic swoja firme, dlatego potrzebne mi sa jakies wsparcie, srodki finansowe Prosze o podpowiedz gdzie sie udac :)
#2016-07-26 08:45:55 

Bajkowiczka

Użytkownik

Hej, po pierwsze to wtam w naszym kraju:) Jeśli masz możliwość zarejestrować się w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna, to możesz się starać o dofinnsowanie ze środków unijnych. Przypuszczam że zostałabyś zakwalifikowana jako josoba w szczególnie niekorzystnej sytuacji na rynku pracy, czyli szane na otrzymanie środków wzrastają.
#2016-07-26 09:27:50 

Aster

Użytkownik

Ewentualnie można by się dowiedzieć czy urząd miasta albo marszałkowski nie prowadzi jakiegoś naboru wniosków.
#2016-07-26 11:15:44 

Tekla

Użytkownik

Ale nie wiem jak zalatwic formalnosci, moze cos wiecej na temat tych projektow?
#2016-07-26 12:29:05 

mechanik

Użytkownik

jeśli chodzi o urzędy pracy, to wiem że dla ludzi młodych jest projekt PO WER, współfinansowany ze środków unijnych. U mnie akurat było to dofinansowanie dla przedsiębiorcy lub pracodawcy na wyposażenie stanowiska pracy. Wiem, że na otwarcie jednoosobowej działalności gospodarczej środki z tego programu też są przyznawane, także zapytaj czy w twojej miejscowości tez jest nabór.
#2016-07-26 15:02:34 

Tekla

Użytkownik

Dzwonilam, nabor jest ale jak zobaczylam wniosek i skomlikowany to nie dam rada :( A ile zalacznikow potzreba, chyba moj trud sie nie oplacil.
#2016-07-26 15:41:21 

mechanik

Użytkownik

Spokojnie, to nic strasznego. U ciebie dochodzi jeszcze bariera językowa, to zrozumiałe, ale jeśli mógłbym ci doradzić to nie rezygnuj. Tutaj masz namiary na firmę zajmującą się pozyskiwaniem środków z funduszy unijnych: bizo.com.pl/uslugi/pozyskiwanie-dotacji-z-unii-europejskiej/. Na pewno ci doradzą i pomogą w złożeniu wniosku. Ja nawet znam język i nasze polskie urzędy, a sam korzystałem z ich pomocy. Uszy do góry :)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015