#2016-11-02 05:33:41 

Violetka

Użytkownik

witajcie syn od małego ma smykałke do projektowania i wymyślania roznych, jak to on nazywa prototypów, dlatego ciągle napomyka, że chciałby drukarkę 3D, może ma już trochr pienięrdzy odłożonych, ale niedługo są jego urodziny i może bysmy z mężem mu cos takiego kupuili, ktos się orientuje w cenach i rodzajach, bo ja nie za bardzo?
#2016-11-02 07:21:46 

Bajkowiczka

Użytkownik

kiedys to człowiek cieszył się, jak pomarańcze na święta czy z innej okazji dostał, a teraz to w głowach się przewraca, wymyślaja jakieś tablety, wypasione telefony, a teraz to jeszcze drukarki i to najlepiej trójwymiarowe, o matko, co to sie porobiło!!!
#2016-11-02 07:32:44 

BodzioMiodzio

Użytkownik

Fajna sprawa, ale szkoda że nie powiedziałaś ile syn ma lat, bo wiesz, jest wiele różnych metod prototypowania i tym to już się zajmują specjalne firmy, które robia takie wydruku na zamówienie, o czym możesz poczytać na 3dphoenix.pl/prototypowanie.html, tam tez dowiesz się, w jakich branżach wykorzystuje się szybkie prototypowanie.
#2016-11-02 07:58:40 

Hokus-Pokus

Użytkownik

Ceny takich drukarek są różne, od kilku tysięcy do kilkunastu tysięcy, wszystko zależy od tego, jak bardzo zaawansowane urządzenie cie interesuje. Z tego co słyszałem, to jeśli chodzi o domowy uzytek, to dobre są polskie drukarki 3d zortrax albo 3novatica 3d gate. Są rózne modele zortraxów, np. M200, które są wykorzystywane często przez studentów, czy też inventure.
#2016-11-02 09:15:53 

Ptaasznik

Użytkownik

Ok. tylko wiesz, jeśli chodzi o zortrax inventure, to są to urządzenia polecane profesjonalistom, m.in. architektom czy inżynierom, dla których cena może być atrakcyjna, ale na domowy budżet, to już trzeba się zastanowic, choć dużym plusem są jej małe gabaryty i prosta obsługa, zależy ile kasy chcesz wydać.
#2016-11-02 10:24:52 

Violetka

Użytkownik

Mój syn wybiera się na grafikę, więc na początek to może ten zortrax M200 bym mu kupiła, chyba będzie mu odpowiadał, a może ktos coś jeszcze podpowie?
#2016-11-02 10:45:01 

uleglapanna

Użytkownik

Cóż można jeszcze powiedzieć, ja w swoim biurze projektowym pracuję na drukarkach hbot 3d, są to bardzo innowacyjne drukarki, proste w obsłudze i ekonomiczne. Koszt ich jest może niemały, ale jako student może syn postarać sie o jakieś dofinansowaanie dla młodych ambitnych czy cos w tym rodzaju.
#2016-11-02 10:56:23 

Violetka

Użytkownik

Wielkie dzięki wszystkim za podpowiedzi, skonsultuję sir z synem i na pwno cos wybierzemy. Pozdrawiam i do usłyszenia.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015