#2017-11-06 20:22:03 

Ptaasznik

Użytkownik

Tak się składa że mam trochę starej złotej biżuterii, w tym nawet męskie złote łańcuchy z dawnych czasów ;) Chciałbym to spieniężyć bo nie ma sensu żeby zalegało w szufladach. Rozglądam się za zaufanym skupem gdzie można uzyskać jakąś ludzką wycenę. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
#2017-11-06 23:14:57 

Zakręcony

Użytkownik

Myślę że w mieście jest takich miejsc sporo ale zdecydowanie odradzam wszelkie lombardy i punkty z wielkimi tablicami typu „skup złota” i tak dalej. To niemal zawsze są jakieś szemrane historie. Lepiej iść do normalnego jubilera.
#2017-11-07 01:13:37 

dzordz

Użytkownik

No z tego co wiem nie każdy salon jubilerski czy złotniczy skupuje kruszce. Tylko niektóre się tym zajmują – zazwyczaj te z nieco wyższej półki.
#2017-11-07 01:49:59 

stalawuczuciach

Użytkownik

Jakoś w ubiegłym roku kilka pierścionków sprzedałam, zapewne poszły na przetopienie i powstały z nich jakieś nowe ozdoby. Niektórzy w ten sposób zapewniają sobie nową biżuterię, bo zlecają od razu wykonanie czegoś.
#2017-11-07 03:15:32 

barabasz

Użytkownik

Ale kolega to raczej chce zarobić na tych błyskotkach a nie płacić za kolejne ;) Też odradzam lombardy, także z powodu zaniżanych stawek. Tylko u dobrego jubilera dostaniesz godziwe pieniądze za złoto.
#2017-11-07 03:43:24 

stalawuczuciach

Użytkownik

Sprzedawałam parę razy tutaj, bardzo solidne miejsce: http://virago.sklep.pl/info/skup-zlota-szczecin-19. Jak ma to być naprawdę porządny skup złota Szczecin nie ma lepszego adresu w tym momencie. Wycena szybka i bardzo rzetelna, ceny są uczciwe – nie ma sztucznego zaniżania o jakim przed chwilą kolega wspominał a co jest normą w praktycznie każdym lombardzie. Tu jest ceniony jubiler i skupują złoto na uczciwych zasadach więc można tam spokojnie przyjść i pokazać te swoje precjoza :)
#2017-11-07 04:00:27 

Karolinka

Użytkownik

Na razie nie mam z taką sprzedażą żadnych doświadczeń – lubię swoją biżuterię, złota w sumie zbyt wiele nie posiadam. Ale wiem że część osób się decyduje, zwykle w okresach trudnych finansowo.
#2017-11-07 06:47:06 

BogdanBNC

Użytkownik

Dla mnie takie skupy to też sposób na to co chce OP zrobić – ma coś czego nie używa, może na tym zarobić więc kalkulacja jest prosta. Czasami może być z tego całkiem niezła kasa.
#2017-11-07 08:59:43 

Aster

Użytkownik

Pamiętam że moja mama niedawno jakiś pierścionek oddała do skupu. Była bardzo zadowolona z kwoty, możliwe bardzo że to było u tego jubilera z linka.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015